Otsing sellest blogist

teisipäev, veebruar 25, 2014

Näituseeksponaadid

Kõik sai alguse sellest, et tubli kutseõpilane Kaire-Anniki tahtis lapilist kudet õppida. Niisama tühja tööproove kududa ei ole kellelgi aega, seega panustasin uutele sokkidele. Tagamõttega, sest kohe on tulemas käsitööseltsi projektinäitus "Allpool vööd". Sokk peaks antud kategooriasse kvalifitseeruma igal juhul, kui ta just ei asu mõne iluvõimleja jalas. Mina hakkan vana eesti rahva kombe kohaselt lihtsalt kerast kuduma, ei ole plaani ega kavandit. (Vabandan siinkohal lugupeetud kutsehariduskeskuse õpetajate ees, aga tuginen julgelt praktikajuhendaja lausele: "Kavand on nõrkadele!"). Poole sääre pealt selgus, et tulekul on Jäälinnusokid. Arvutiekraanil võib olla nii hästi pole näha, aga lives on värvid jäälinnu omad.


Näituse tarbeks tuunisin ka ühe seeliku. Masinkuduja Lehti tegi tooriku, mina kudusin ja silmasin pitsi ja natuke tikkisin ahelpistet. Välja tuli Kuusekese seelik.

2 kommentaari:

Heli ütles ...

Need olid nüüd sokid, mille pærast tasus pildile klikkida! Tõsiselt rääkides, väga meeldivad. Aga seelik on kuidagineriliselt armas ja ilus.

Kaire-Anniki ütles ...

Super ilusad tõesti!( ka lähedalt uurides). Õpilasena(Kaire-Anniki) tekkis ikka Pille kõrval õppides oma aegluse ja arusaamise tõttu täielik kramp kui tehakse niiii ilusaid asju ja niiii ruttu.Tahan ka osata! (aga õnneks asi vaikselt edeneb)